iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja


Sponsorzy
 
Nie masz aktywnych reklam na blogu, które będą tutaj wyświetlane za pośrednictwem Blogvertising.pl.

Aby aktywować wejdź do Panelu administracyjnym a następnie w Reklama na blogu kliknij Aktywuj usługę.

Blog prowadzony przez Stylistkę z "Aneta Styl", ma na celu uświadomienie nam, jak ważny jest wygląd w naszym życiu codziennym, to jak wyglądamy nie może być kwestią przypadku.
 NAJNOWSZE POSTY


KATEGORIE


ARCHIWUM


Popularne metody
 

1. MicroRings Hair Extenssion
2. Easy Hair EXtenssion
3. Metoda Keratynowa
 
ABC ZABIEGU
 
  Podciąganie pasemek
  Reakcje alergiczne na metal
  Rodzaje włosów
  Jaki efekt można osiągnąć?
  Pasemka i baleyage za pomocą przedłużania?
  Czy będzie widać, że mam przedłużone włosy?
  Czy przedłużanie zaszkodzi moim włosom?
  Słyszałam, że po zdjęciu przedłużanych własne włosy wypadają?
  Jak długo można nosić przedłużane włosy?
  Co można robić z przedłużanymi włosami?
  Co jeżeli regularnie farbuję włosy?
  Po co konsultacja?
  Jaki jest czas oczekiwania na założenie włosów?
  Ile trwa przedłużanie włosów?
  Czy mam gwarancję na wykonaną usługę?
  Jakie jest ryzyko?


Popularne metody

1. Microrings Hair Extenssion (obrączki, metoda na zimno)
Polega ona na doczepianiu pasemek do Twoich naturalnych włosów przez niewielkie i po zamocowaniu niewidoczne aluminiowe obrączki dopasowane kolorem do koloru włosów. Główną zaletą metody jest to, że Twoje włosy nie są poddawane działaniu temperatury ani środków chemicznych, które to czynniki mogą mieć negatywny wpływ na strukturę włosa. Kolejnym atutem jest to, że metoda MICRO RINGS pozwala na zapewnienie długotrwałego efektu przedłużenia, ponieważ gdy pojawia się odrost doczepione pasemka wraz z obrączkami można podciągnąć i nosić przez kolejne miesiące! Obrączki mogą być od wewnętrznej strony gwintowane, lub pokryte warstwą silikonu (obie możliwości mają na celu poprawienie wytrzymałości łączenia. Obrączki silikonowe zapewniają stosunkowo lepsze łączenie w porównaniu do obrączek gwintowanych).

2. Easy Hair Extenssion ( miedziane tulejki, metoda na zimno)
Do mocowania pasemek do Twoich włosów stosowane są miedziane tulejki (nieznacznie dłuższe od obrączek) dobrane kolorem do koloru włosów. Tulejki po zamocowaniu pozostają płaskie i niewidoczne. Metoda pozwala uniknąć stosowania temperatury i środków chemicznych bezpośrednio na powierzchni Twoich włosów. Sposób mocowania niemal całkowicie wyklucza możliwość zsunięcia się pasemka. W przypadku tej metody również możliwe jest podciągnięcie pasemek, gdy pojawi się zbyt duży odrost.

3. Metoda keratynowa lub klejowa (na ciepło)
Pasemka są mocowane do Twoich włosów za pomocą zgrzewów wykonanych klejem keratynowym lub żywicznym. Pozwala na doczepienie dużej ilości włosów, ponieważ nie ma w jej przypadku żadnych czynników ograniczających jak np. w metodzie MicroRings , gdzie rozmiar obrączki determinuje grubość doczepianego pasemka. Po upływie kilku miesięcy, gdy pojawi się odrost włosy należy zdjąć. Nie zawsze udaje się odzyskać odpowiednią ich ilość, by założyć je ponownie wyżej. Włosy poddane są bezpośredniemu działaniu temperatury i środków chemicznych (zgrzewarka, lub pistolet klejowy rozpuszczają spoiwo, klej keratynowy lub żywiczny, które jest nanoszone na nasze i doczepiane włosy, dzięki czemu uzyskujemy łączenie). Powszechnie używane przy tej metodzie kleje tzw. keratynowe lub żywiczne mogą (ale nie muszą) zawierać dodatkowe substancje odżywcze, ale proszę pamiętać, że jest to sztucznie uzyskana substancja chemiczna, która dopiero w wysokiej temperaturze jest plastyczna i tak aplikowana na nasze włosy!

PODCIĄGANIE PASEMEK PRZY METODACH OBRĄCZKOWEJ I TULEJKOWEJ
W przypadku metody obrączkowej i tulejkowej włosy mogą być noszone dopóki są zadbane i wyglądają estetycznie. W zależności od gatunku włosów może to być nawet do 12tu miesięcy. Gdy odrost zaczyna przeszkadzać w codziennej pielęgnacji włosów (głównie przy czesaniu, osłabia to również trwałość łączeń) pasemka można zdjąć, zregenerować i założyć ponownie przy użyciu nowych obrączek lub tulejek. Jednym słowem: wracamy do stanu początkowego i możemy nosić nasze włosy dalej. Zabieg taki wykonujemy średnio co 2 miesiące. Jest to okres optymalny zarówno jeśli chodzi o trwałość łączeń, jak i wygodę codziennej pielęgnacji.

REAKCJE ALERGICZNE NA metaL
Jeżeli jesteś alergikiem koniecznie powiedz  o tym! Pozwoli  to uniknąć przykrych konsekwencji ewentualnej reakcji alergicznej na metal. Z doświadczenia wiem jednak, że najczęściej reakcję uczuleniową wywołuje nikiel (obrączki są aluminiowe, tulejki miedziane). Aby wykluczyć wszelkie prawdopodobieństwo wystąpienia uczulenia założymy na próbę 2-3 łączenia. Jeżeli w ciągu kilku dni nie pojawi się wysypka lub podrażnienie skóry oznacza to, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby przedłużyć włosy jedną z wyżej wymienionych metod.


WŁOSY SŁOWIAŃSKIE - najwyższej dostępnej na rynku jakości włosy. Trudne do pozyskania. Miękkie i delikatne, podatne na układanie i zabiegi stylizacyjne. Charakteryzują Się wysoką wytrzymałością, długo pozostają w doskonałej kondycji. Można je poddawać zabiegom koloryzacji, trwałej (oczywiście z umiarem).

WŁOSY EUROPEJSKIE - wysokiej jakości włosy, miękkie i miłe w dotyku. Podatne na układanie i zabiegi stylizacyjne. Mają krótszą niż słowiańskie wytrzymałość, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji długo pozostają w dobrej kondycji. Nie zaleca się farbowania lub innych zabiegów chemicznych. Możliwe tonowanie koloru (delikatne szampony koloryzujące, touch, itp.)

WŁOSY AZJATYCKIE - stosunkowo sztywne i twarde włosy, dość trudno poddające się zabiegom stylizacyjnym. Wymagają intensywnej pielęgnacji. Mają żywotność krótszą niż włosy słowiańskie i europejskie. Nie należy stosować żadnych zabiegów chemicznych.

WŁOSY SYNTETYCZNE - uzyskane w chemicznym procesie z tworzyw sztucznych. Mają krótką żywotność, nie powinny być poddawane żadnym zabiegom chemicznym lub stylizacyjnym (również używanie suszarki jest niewskazane), ponieważ mogą ulec zniszczeniu


Jaki efekt można osiągnąć?
Standardowo do przedłużania i zagęszczania włosów używamy pasm długości od 35 do 55 cm. Na specjalne zamówienie możliwe jest również użycie włosów dłuższych. Również po uprzednim ustaleniu jest możliwość wykonania usługi włosami kręconymi lub falowanymi. Proszę brać pod uwagę, iż możliwy do osiągnięcia efekt w znacznym stopniu zależy od tego, jaką długość mają nasze włosy, jaką mają strukturę i jak są ostrzyżone. Długość i ilość doczepianych pasemek jest optymalnie dobierana tak, aby ostateczny efekt był jak najbardziej naturalny i spójny z naszymi włosami.

Czy będzie widać, że mam przedłużone włosy?
Łączenia mocowane są przy nasadzie włosów mniej więcej do linii wyznaczonej na głowie 2-3 cm powyżej ucha. Korona włosów pozostaje wolna od łączeń, jednocześnie przykrywając mocowania pasemek pod spodem. Po założeniu pasemek doczepione włosy są strzyżone i cieniowane, aby fryzura była spójna i estetyczna. W przypadku bardzo cienkich i delikatnych włosów łączenia mogą być minimalnie widoczne, przy niektórych fryzurach, ale w większości przypadków bez problemu da się je zatuszować lekkim podtapirowaniem włosów, lub unikaniem bardzo wysokich uczesań. W przypadku włosów normalnych i grubych ryzyko, ze mocowania pasemek będą widoczne jest nikłe.

Czy przedłużanie zaszkodzi moim włosom?
Przy odpowiednio dobranej do włosów metodzie przedłużania, oraz ilości pasemek, prawidłowym wykonaniu usługi i odpowiedniej pielęgnacji fakt noszenia przedłużonych lub zagęszczonych włosów nie powinien się w żaden sposób odbić na własnych włosach.
W przypadkach gdy włosy są cienkie i delikatne zalecam zagęszczanie, które wykonuję cieńszymi pasemkami oraz mniejszymi obrączkami, dzięki czemu włosy są obciążone w minimalnym stopniu. Włosy przedłużone metodą microrings można zdjąć w każdej chwili bez używania środków chemicznych, szybko i bezboleśnie, bez uszkodzenia własnych włosów. Zdjęcie tulejek może trwać trochę dłużej niż obrączek.
Przy metodach keratynowej i klejowej trwa to dłużej i wykorzystuje się specjalne rozpuszczalniki.

Czy po zdjęciu przedłużanych włosów własne włosy wypadają?
Każdego dnia człowiek traci nawet do 100 włosów. Jednocześnie wyrastają nowe włosy. To proces całkowicie naturalny, jednak praktycznie niezauważalny. Przy noszeniu przedłużanych włosów własne nie mają jak wypaść, gdyż są przytrzymywane przez łączenia. Dopiero po zdjęciu łączeń włosy, które już wypadły mają ujście. Jeżeli nosimy włosy średnio 60 dni to rachunek jest prosty: 60 dni X kilkadziesiąt włosów każdego dnia i stąd wrażenie, że włosy wypadły w niepokojącej ilości. Nie ma powodów do obaw.

Jak długo można nosić przedłużane włosy?
Podstawowe czynniki, od których to zależy to : jakość użytych do przedłużenia włosów, metoda, jaką są doczepione oraz ich pielęgnacja. Włosy europejskie i słowiańskie mają długą żywotność (słowiańskie w zasadzie nieograniczoną, europejskie nawet do 12tu miesięcy). W zakładce "pielęgnacja" znajdziecie Panie wszystkie informacje na temat pielęgnacji włosów. Wskazówki te pomogą utrzymać włosy w dobrej kondycji. Jeżeli włosy są zadbane można je nosić do czasu gdy odrost nie będzie przeszkadzał, a włosy nie zaczną się plątać u nasady głowy czyli ok. 2-óch miesięcy. Po tym czasie przy metodach Microrings i Easy Hair włosy można podciągnąć i nosić dalej. Przy metodzie keratynowej lub klejowej nie zawsze da się odzyskać ilość włosów odpowiednią, by założyć je ponownie.

Co można robić z przedłużanymi włosami?
Naturalne włosy można modelować na szczotkę, kręcić lokówką oraz na wałki, termoloki, papiloty, prostować żelazkiem, suszyć suszarką, upinać w fantazyjne fryzury...Możesz je traktować, jak własne, przecież są prawdziwe i naturalne! Tylko Ty decydujesz, jaką będziesz miała dziś fryzurę. Przy wszelkich zabiegach termicznych wskazane jest używanie kosmetyków ochronnych (np. płyny Wella - lotion dwufazowy do prostowania włosów, JOICO krem do modelowania włosów gorącym powietrzem ). Pozwoli nam to podczas stylizacji zadbać o włosy zarówno własne, jak i przedłużone.

Gdy regularnie farbuję włosy?
Kolor włosów doczepianych jest precyzyjnie dobrany do włosów klientki. Jeżeli jednak włosy poddawane są stałym zabiegom koloryzacji
najprostszym sposobem na pozbycie się odrostów jest nałożenie farby na koronę włosów (powierzchnia, na której nie ma łączeń). Widoczne partie włosów będą wtedy odświeżone, natomiast łączenia i odrosty z warstw poniżej i tak zostaną zakryte. Jeżeli chodzi o włosy słowiańskie można je farbować, więc w razie potrzeby farbę można nakładać na całe włosy.

Po co konsultacja?
Konsultacja jest zarówno dla stylisty, jak i dla Pani. Można ocenić stan Pani włosów i stwierdzić jaki efekt będzie możliwy do osiągnięcia, jaką metodę powinnyśmy wybrać. Możemy spokojnie porozmawiać o przedłużanych włosach i wszystkim, co wiąże się z ich noszeniem (pielęgnacja, stylizacją). Można również dobrać kolor włosów. Następnie umawiamy się już na samo założenie włosów. Teoretycznie może to być nawet następnego dnia. Włosy można również przedłużyć bez uprzedniej konsultacji (zabieg trwa wtedy dłużej

Ile trwa przedłużanie włosów?
Trwa około dwóch do trzech godzin zależy to indywidualnie od klientki. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny i czysty.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-04-08 00:58
Stylizacje, Metamorfozy Komentarze (2)

Komentarze

2012-11-06 04:19:20 | *.*.*.* | Kredyt samochodowy bez zaswiadczen
Re: Co powinnyśmy wiedzieć o przedłużaniu i zagęszczaniu włosów. [0]
The reality is that 8.8 million jobs were lost in the Great Recession. That's
half a million more than the number of jobs lost in the 4 prior recessions
combined. As soon as Obama took office monthly job losses started to decline
sharply. 4.7 million private sector jobs have been created over the past 31
months. That's almost 40% faster than the pace of private sector job creation
after the recession of 1990-91, which was the last time we had a housing
downturn.

None of that indicates Obama has mishandled anything. You're just blaming the
successor for the problems he inherited from the guy you probably voted for.

In my opinion, Obama's only qualification is a law school professor. Nothing
else. AMATEUR---that is Clinton's word and very well said. I couldn't say any
better.
Thinking of myself, as a scientist, I don't even PRETEND to understand
Economics that well and have the ability to lead America out of this mess. At
front of ECONOMICS, Obama is not any better than I'm. So, AMATEUR go home and
let PRO do the job! That it why Romney has my vote! Romney is a successful
businessman--that is why he is rich, a Harvard Business School top grad--
Baker Award. I trust his understanding of Economics 100 times over Obama's. skomentuj
2016-09-05 13:53:17 | *.*.*.* | albert222
Re: Co powinnyśmy wiedzieć o przedłużaniu i zagęszczaniu włosów. [0]
Jeżeli jesteś facetem i tu trafiłeś to polecam ten szmpon :) skomentuj