iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja


Sponsorzy
 
Nie masz aktywnych reklam na blogu, które będą tutaj wyświetlane za pośrednictwem Blogvertising.pl.

Aby aktywować wejdź do Panelu administracyjnym a następnie w Reklama na blogu kliknij Aktywuj usługę.

Blog prowadzony przez Stylistkę z "Aneta Styl", ma na celu uświadomienie nam, jak ważny jest wygląd w naszym życiu codziennym, to jak wyglądamy nie może być kwestią przypadku.
 NAJNOWSZE POSTY


KATEGORIE


ARCHIWUM


Popularne metody
 

1. MicroRings Hair Extenssion
2. Easy Hair EXtenssion
3. Metoda Keratynowa
 
ABC ZABIEGU
 
  Podciąganie pasemek
  Reakcje alergiczne na metal
  Rodzaje włosów
  Jaki efekt można osiągnąć?
  Pasemka i baleyage za pomocą przedłużania?
  Czy będzie widać, że mam przedłużone włosy?
  Czy przedłużanie zaszkodzi moim włosom?
  Słyszałam, że po zdjęciu przedłużanych własne włosy wypadają?
  Jak długo można nosić przedłużane włosy?
  Co można robić z przedłużanymi włosami?
  Co jeżeli regularnie farbuję włosy?
  Po co konsultacja?
  Jaki jest czas oczekiwania na założenie włosów?
  Ile trwa przedłużanie włosów?
  Czy mam gwarancję na wykonaną usługę?
  Jakie jest ryzyko?


Popularne metody

1. Microrings Hair Extenssion (obrączki, metoda na zimno)
Polega ona na doczepianiu pasemek do Twoich naturalnych włosów przez niewielkie i po zamocowaniu niewidoczne aluminiowe obrączki dopasowane kolorem do koloru włosów. Główną zaletą metody jest to, że Twoje włosy nie są poddawane działaniu temperatury ani środków chemicznych, które to czynniki mogą mieć negatywny wpływ na strukturę włosa. Kolejnym atutem jest to, że metoda MICRO RINGS pozwala na zapewnienie długotrwałego efektu przedłużenia, ponieważ gdy pojawia się odrost doczepione pasemka wraz z obrączkami można podciągnąć i nosić przez kolejne miesiące! Obrączki mogą być od wewnętrznej strony gwintowane, lub pokryte warstwą silikonu (obie możliwości mają na celu poprawienie wytrzymałości łączenia. Obrączki silikonowe zapewniają stosunkowo lepsze łączenie w porównaniu do obrączek gwintowanych).

2. Easy Hair Extenssion ( miedziane tulejki, metoda na zimno)
Do mocowania pasemek do Twoich włosów stosowane są miedziane tulejki (nieznacznie dłuższe od obrączek) dobrane kolorem do koloru włosów. Tulejki po zamocowaniu pozostają płaskie i niewidoczne. Metoda pozwala uniknąć stosowania temperatury i środków chemicznych bezpośrednio na powierzchni Twoich włosów. Sposób mocowania niemal całkowicie wyklucza możliwość zsunięcia się pasemka. W przypadku tej metody również możliwe jest podciągnięcie pasemek, gdy pojawi się zbyt duży odrost.

3. Metoda keratynowa lub klejowa (na ciepło)
Pasemka są mocowane do Twoich włosów za pomocą zgrzewów wykonanych klejem keratynowym lub żywicznym. Pozwala na doczepienie dużej ilości włosów, ponieważ nie ma w jej przypadku żadnych czynników ograniczających jak np. w metodzie MicroRings , gdzie rozmiar obrączki determinuje grubość doczepianego pasemka. Po upływie kilku miesięcy, gdy pojawi się odrost włosy należy zdjąć. Nie zawsze udaje się odzyskać odpowiednią ich ilość, by założyć je ponownie wyżej. Włosy poddane są bezpośredniemu działaniu temperatury i środków chemicznych (zgrzewarka, lub pistolet klejowy rozpuszczają spoiwo, klej keratynowy lub żywiczny, które jest nanoszone na nasze i doczepiane włosy, dzięki czemu uzyskujemy łączenie). Powszechnie używane przy tej metodzie kleje tzw. keratynowe lub żywiczne mogą (ale nie muszą) zawierać dodatkowe substancje odżywcze, ale proszę pamiętać, że jest to sztucznie uzyskana substancja chemiczna, która dopiero w wysokiej temperaturze jest plastyczna i tak aplikowana na nasze włosy!

PODCIĄGANIE PASEMEK PRZY METODACH OBRĄCZKOWEJ I TULEJKOWEJ
W przypadku metody obrączkowej i tulejkowej włosy mogą być noszone dopóki są zadbane i wyglądają estetycznie. W zależności od gatunku włosów może to być nawet do 12tu miesięcy. Gdy odrost zaczyna przeszkadzać w codziennej pielęgnacji włosów (głównie przy czesaniu, osłabia to również trwałość łączeń) pasemka można zdjąć, zregenerować i założyć ponownie przy użyciu nowych obrączek lub tulejek. Jednym słowem: wracamy do stanu początkowego i możemy nosić nasze włosy dalej. Zabieg taki wykonujemy średnio co 2 miesiące. Jest to okres optymalny zarówno jeśli chodzi o trwałość łączeń, jak i wygodę codziennej pielęgnacji.

REAKCJE ALERGICZNE NA metaL
Jeżeli jesteś alergikiem koniecznie powiedz  o tym! Pozwoli  to uniknąć przykrych konsekwencji ewentualnej reakcji alergicznej na metal. Z doświadczenia wiem jednak, że najczęściej reakcję uczuleniową wywołuje nikiel (obrączki są aluminiowe, tulejki miedziane). Aby wykluczyć wszelkie prawdopodobieństwo wystąpienia uczulenia założymy na próbę 2-3 łączenia. Jeżeli w ciągu kilku dni nie pojawi się wysypka lub podrażnienie skóry oznacza to, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby przedłużyć włosy jedną z wyżej wymienionych metod.


WŁOSY SŁOWIAŃSKIE - najwyższej dostępnej na rynku jakości włosy. Trudne do pozyskania. Miękkie i delikatne, podatne na układanie i zabiegi stylizacyjne. Charakteryzują Się wysoką wytrzymałością, długo pozostają w doskonałej kondycji. Można je poddawać zabiegom koloryzacji, trwałej (oczywiście z umiarem).

WŁOSY EUROPEJSKIE - wysokiej jakości włosy, miękkie i miłe w dotyku. Podatne na układanie i zabiegi stylizacyjne. Mają krótszą niż słowiańskie wytrzymałość, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji długo pozostają w dobrej kondycji. Nie zaleca się farbowania lub innych zabiegów chemicznych. Możliwe tonowanie koloru (delikatne szampony koloryzujące, touch, itp.)

WŁOSY AZJATYCKIE - stosunkowo sztywne i twarde włosy, dość trudno poddające się zabiegom stylizacyjnym. Wymagają intensywnej pielęgnacji. Mają żywotność krótszą niż włosy słowiańskie i europejskie. Nie należy stosować żadnych zabiegów chemicznych.

WŁOSY SYNTETYCZNE - uzyskane w chemicznym procesie z tworzyw sztucznych. Mają krótką żywotność, nie powinny być poddawane żadnym zabiegom chemicznym lub stylizacyjnym (również używanie suszarki jest niewskazane), ponieważ mogą ulec zniszczeniu


Jaki efekt można osiągnąć?
Standardowo do przedłużania i zagęszczania włosów używamy pasm długości od 35 do 55 cm. Na specjalne zamówienie możliwe jest również użycie włosów dłuższych. Również po uprzednim ustaleniu jest możliwość wykonania usługi włosami kręconymi lub falowanymi. Proszę brać pod uwagę, iż możliwy do osiągnięcia efekt w znacznym stopniu zależy od tego, jaką długość mają nasze włosy, jaką mają strukturę i jak są ostrzyżone. Długość i ilość doczepianych pasemek jest optymalnie dobierana tak, aby ostateczny efekt był jak najbardziej naturalny i spójny z naszymi włosami.

Czy będzie widać, że mam przedłużone włosy?
Łączenia mocowane są przy nasadzie włosów mniej więcej do linii wyznaczonej na głowie 2-3 cm powyżej ucha. Korona włosów pozostaje wolna od łączeń, jednocześnie przykrywając mocowania pasemek pod spodem. Po założeniu pasemek doczepione włosy są strzyżone i cieniowane, aby fryzura była spójna i estetyczna. W przypadku bardzo cienkich i delikatnych włosów łączenia mogą być minimalnie widoczne, przy niektórych fryzurach, ale w większości przypadków bez problemu da się je zatuszować lekkim podtapirowaniem włosów, lub unikaniem bardzo wysokich uczesań. W przypadku włosów normalnych i grubych ryzyko, ze mocowania pasemek będą widoczne jest nikłe.

Czy przedłużanie zaszkodzi moim włosom?
Przy odpowiednio dobranej do włosów metodzie przedłużania, oraz ilości pasemek, prawidłowym wykonaniu usługi i odpowiedniej pielęgnacji fakt noszenia przedłużonych lub zagęszczonych włosów nie powinien się w żaden sposób odbić na własnych włosach.
W przypadkach gdy włosy są cienkie i delikatne zalecam zagęszczanie, które wykonuję cieńszymi pasemkami oraz mniejszymi obrączkami, dzięki czemu włosy są obciążone w minimalnym stopniu. Włosy przedłużone metodą microrings można zdjąć w każdej chwili bez używania środków chemicznych, szybko i bezboleśnie, bez uszkodzenia własnych włosów. Zdjęcie tulejek może trwać trochę dłużej niż obrączek.
Przy metodach keratynowej i klejowej trwa to dłużej i wykorzystuje się specjalne rozpuszczalniki.

Czy po zdjęciu przedłużanych włosów własne włosy wypadają?
Każdego dnia człowiek traci nawet do 100 włosów. Jednocześnie wyrastają nowe włosy. To proces całkowicie naturalny, jednak praktycznie niezauważalny. Przy noszeniu przedłużanych włosów własne nie mają jak wypaść, gdyż są przytrzymywane przez łączenia. Dopiero po zdjęciu łączeń włosy, które już wypadły mają ujście. Jeżeli nosimy włosy średnio 60 dni to rachunek jest prosty: 60 dni X kilkadziesiąt włosów każdego dnia i stąd wrażenie, że włosy wypadły w niepokojącej ilości. Nie ma powodów do obaw.

Jak długo można nosić przedłużane włosy?
Podstawowe czynniki, od których to zależy to : jakość użytych do przedłużenia włosów, metoda, jaką są doczepione oraz ich pielęgnacja. Włosy europejskie i słowiańskie mają długą żywotność (słowiańskie w zasadzie nieograniczoną, europejskie nawet do 12tu miesięcy). W zakładce "pielęgnacja" znajdziecie Panie wszystkie informacje na temat pielęgnacji włosów. Wskazówki te pomogą utrzymać włosy w dobrej kondycji. Jeżeli włosy są zadbane można je nosić do czasu gdy odrost nie będzie przeszkadzał, a włosy nie zaczną się plątać u nasady głowy czyli ok. 2-óch miesięcy. Po tym czasie przy metodach Microrings i Easy Hair włosy można podciągnąć i nosić dalej. Przy metodzie keratynowej lub klejowej nie zawsze da się odzyskać ilość włosów odpowiednią, by założyć je ponownie.

Co można robić z przedłużanymi włosami?
Naturalne włosy można modelować na szczotkę, kręcić lokówką oraz na wałki, termoloki, papiloty, prostować żelazkiem, suszyć suszarką, upinać w fantazyjne fryzury...Możesz je traktować, jak własne, przecież są prawdziwe i naturalne! Tylko Ty decydujesz, jaką będziesz miała dziś fryzurę. Przy wszelkich zabiegach termicznych wskazane jest używanie kosmetyków ochronnych (np. płyny Wella - lotion dwufazowy do prostowania włosów, JOICO krem do modelowania włosów gorącym powietrzem ). Pozwoli nam to podczas stylizacji zadbać o włosy zarówno własne, jak i przedłużone.

Gdy regularnie farbuję włosy?
Kolor włosów doczepianych jest precyzyjnie dobrany do włosów klientki. Jeżeli jednak włosy poddawane są stałym zabiegom koloryzacji
najprostszym sposobem na pozbycie się odrostów jest nałożenie farby na koronę włosów (powierzchnia, na której nie ma łączeń). Widoczne partie włosów będą wtedy odświeżone, natomiast łączenia i odrosty z warstw poniżej i tak zostaną zakryte. Jeżeli chodzi o włosy słowiańskie można je farbować, więc w razie potrzeby farbę można nakładać na całe włosy.

Po co konsultacja?
Konsultacja jest zarówno dla stylisty, jak i dla Pani. Można ocenić stan Pani włosów i stwierdzić jaki efekt będzie możliwy do osiągnięcia, jaką metodę powinnyśmy wybrać. Możemy spokojnie porozmawiać o przedłużanych włosach i wszystkim, co wiąże się z ich noszeniem (pielęgnacja, stylizacją). Można również dobrać kolor włosów. Następnie umawiamy się już na samo założenie włosów. Teoretycznie może to być nawet następnego dnia. Włosy można również przedłużyć bez uprzedniej konsultacji (zabieg trwa wtedy dłużej

Ile trwa przedłużanie włosów?
Trwa około dwóch do trzech godzin zależy to indywidualnie od klientki. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny i czysty.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-04-08 00:58
Stylizacje, Metamorfozy Komentarze (2)

 

Święta Bożego Narodzenia, jak dla mnie to  najpiękniejsze Święta w roku.
 
 
Te zjazdy rodzinne, spotkania z najbliższymi, znajomymi dla których tak często nam brakuje czasu, przez natłok codziennych spraw. Wspólne zakupy, ustalanie menu, wyprawy po prezenty, podchwytliwe pytania aby dowiedzieć się jaki prezent sprawiłby przyjemność – wydaje mi się że to wszystko zbliża ludzi jeszcze bardziej do siebie,
i chyba stąd ta Magia Świąt.
 No tak, ale jak znam życie to my kobiety pewnie jak zwykle bijemy się z myślą – co tu ubrać,  bo każda z nas w tych dniach chce wyglądać wyjątkowo, zrobić dobre wrażenie oraz pokazać że z modą jest się na bieżąco.
Ja tam lubię pobawić się  modą, ale Święta Bożego Narodzenia uważam za szczególną okazję i wybieram stroje uroczyste, eleganckie, ponieważ przebywamy wśród osób w różnym wieku, po drugie uważam że to jak jesteśmy ubrani pokazuje naszym bliskim, jak ważna jest to uroczystość. Paniom również proponuję bezpieczną elegancką klasykę podrasowaną odrobiną koloru, modnym fasonem, skrzącą biżuterią. Makijaż wieczorowy w kolorach świątecznych - to nie znaczy ze mamy zrobić konkurencję choince :)  (brązy, zielenie, czerwony, złoty,itd ), podkreślamy kości policzkowe( różem lub bronzerem ),oku nadajemy kształt migdałka, malując oczy możemy użyć kilku kolorów za pomocą cieniowania, nie możemy zapomnieć o manicure, fryzjerze, - więc parę złotych wydamy, ale dla takich efektów i w takie Święto - nasi mężczyźni nam wybaczą, ba nawet będą dumni że mogą się pochwalić tak pięknymi osobami towarzyszącymi.
 
Zaproponuję kilka zestawów ubrań na święta do tych zestawów możemy łatwo dopasować biżuterię (korale, srebro, złoto ) - proste, skromne są najładniejsze.
 
 
 
 kilka przykładowych cieniowań  makijażu
 
 
 

 

Cóż więcej dodać, raczej o tym nie muszę przypominać że panowie się dostosowują do nas, czyli: marynarki, spodnie wizytowe, koszule , krawat, nie koniecznie garnitury :),

Pamiętajmy że nasze pociechy lubią naśladować nas nie tylko z zachowania, ale też w ubiorze, więc skompletujmy i dla nich eleganckie stroje.

Bo któż przysporzy nam więcej radości, jak nie brzdąc pod krawatem umorusany czekoladą.

 

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

 
Kochani życzę Wam
takiego czasu, takiej mocy i siły,
Zdrowych i Spokojnych Świąt
Bożego Narodzenia
 


 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-12-17 01:11
Stylizacje, Metamorfozy Komentarze (0)

Zgodnie z zapowiedzią w tym wpisie przedstawiam szybką metamorfozę -

metamorfozie poddała się Beata studentka z Wrocławia, - sympatyczna, miła i jak wiele kobiet zagubiona w świecie mody, preferująca inny styl ubierania, aż do dnia w którym poddana została metamorfozie. Ponieważ budżet mamy ograniczony 700zł i mogłyśmy go wydać tylko w sklepach H&M. Wiem jedni powiedzą że aż 700zł inni ze tylko 700zł. Ale nie o pieniądze tu chodzi. Najważniejsze było aby pokazać Beacie jak znaleźć rzeczy które można skompletować w kilka fajnych zestawów.

Godz. 10.00 umówione spotkanie pod sklepem H&M, - spotkanie z Beatą :). - moje pierwsze wrażenie - UPS....., jest przy kim popracować ;).

Więc aby nie tracić już czasu, weszłyśmy  na zakupy do sklepu, Beata zdała się całkowicie na moje propozycje, mi było o tyle łatwiej bo już miałam jakiś pomysł na nią - ponieważ po chwili rozmowy z nią odebrałam ją jako skromną osobę, więc postanowiłam że poszukamy prostych, lekkich zestawów ciuszków i bucików letnich w paseczki na obcasie.

Etap drugi to wyprawa do salonu fryzjerskiego :), tam już stylistka fryzjer z Akademii Fryzjerstwa Filmowego & Kreatywnego zajęła się fryzurą Beaty.

Następny etap to makijaż - wykonany przez P. R. Szafarek

 

 

 

 

 

 

 

 

 Efekt Przed zrobieniem makijażu i wizytą w salonie fryzjerskim oraz Po.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aż same cisną się słowa na usta, wypowiedziane przez Sophie Loren

" Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także Piękna "

Po tym wstępie do metamorfozy, czas założyć nowe rzeczy i stanąć przed obiektywem aparatu K.Citaka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przytoczę fragment maila jakiego otrzymałam od Beaty miesiąc po metamorfozie :

Jestem zadowolona z metamorfozy. Zebrałam całą rzeszę
komplementów zarówno od osób, które widziały tylko zdjęcia, jak i
przede wszystkim od osób, które widziały mnie na "żywo". Również,
przez kolejne dni, gdy ubierałam ubrania z metamorfozy wielu kolegów z
uczelni zwróciło uwagę na moją przemianę i komplementowało mój
wygląd. W świetle tych pochwał teraz wręcz nie wypada mi obniżać
poziomu, ale również oczywiście chcę utrzymać ten styl dla samej
siebie. Dlatego moja garderoba będzie się powoli wymieniać.

 Pozdrawiam
Beata B.

 

Drogie Panie pół dnia i jakie zmiany - najprostszym sposobem. Do tego co zobaczyliśmy na przykładzie Beaty wcale nie potrzeba dużych nakładów finansowych - wystarczy poznać dobrze siebie. - bo tak niewiele potrzeba aby zmienić swój wizerunek i być lepiej postrzeganym. Czasami wystarczy odpowiedni makijaż i fryzura.

Nie każdemu potrzebna jest metamorfoza, można to zrobić stopniowo, - nie bójcie się korzystać z usług stylistów i wizażystów, przestańcie powtarzać że takie usługi są przeznaczone dla ludzi bogatych.

Wśród moich klientek coraz częściej trafiają się ludzie młodzi rozpoczynający kariery zawodowe - głównie osoby przyjeżdżające z mniejszych miejscowości za pracą, są też matki powracające z urlopów macierzyńskich, osoby publiczne. Są to osoby które zrozumiały jak ważny jest wygląd w naszym życiu codziennym.

 

Za tydzień wpis na temat dress codu wieczorowego.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-11-26 01:54
Stylizacje, Metamorfozy Komentarze (2)

" Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane "

Dzisiejszy wpis zaczęłam od przytoczenia zdania słynnej francuskiej projektantki Coco Chanel.- Cytat jakże stary, lecz cały czas bardzo aktualny. Skąd w kobietach tyle "lenistwa" ?-I jak to tłumaczymy ? Od wielu lat tak samo.- Ota  trzy  gotowe schematy tłumaczenia. :)

tłumaczenie pierwsze :  to brak czasu - słabiutki argument ;) - wystarczy od 15 do 30 minut dziennie poświęcić  - każda z nas znajdzie tyle czasu dla siebie (więcej czasu tracimy na narzekania z których nic nie wynika)

tłumaczenie drugie : to odpowiadamy - " aaa.. nie mam dla kogo ładnie wyglądać, męża mam to po co się starać" - jak to słyszę to ręce same opadają.- Heloooo  kobieto !!!! - Dla siebie !!! - trzeba dobrze wyglądać. Ubierać się żeby kogoś zadowolić !??! -NIGDY - ŻAME (jamais)

tłumaczenie trzecie : to pieniądze - Hm.., jest taki wybór sklepów odzieżowych - na każdą kieszeń, kosmetyki też nie są drogie, usługi fachowców - na rynku jest tak duża konkurencja że ceny są tak zróżnicowane ze każdy znajdzie coś dla siebie - gorzej z jakością tych usług - to fakt. Zazwyczaj "tanio" potwierdza gorszą jakość usług - ale nie jest to regułą. Zresztą przytoczę Wam trafne stwierdzenie poety Stefana Zweiga .

"Że gdy chodzi o modę, to kobiety gotowe są ponieść każda ofiarę"

czwarte tłumaczenie : bardzo ale to bardzo rzadko się zdarza ze ktoś potrafi się przyznać że chętnie by coś zmienił w swoim wyglądzie, ale po prostu się gubi w świecie mody i boi się narazić na krytykę.- Bo nie ma co ukrywać że my Kobiety do krytyki szybciutko. :)hehe

Dziwi mnie to. - że tak trudno jest zrozumieć że w dzisiejszych czasach nasz  wygląd,- to najlepszy list polecający! Że ludzie ładniejsi i eleganccy mają łatwiej, że odpowiedni wygląd dodaje nam pewność siebie a to pomaga nam osiągać sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym, że nie dbamy o detale i szczegóły naszego wglądu, że ładne rzeczy zakładamy do przetłuszczonych włosów, zaniedbanych paznokci , butów bez fleków, itd - to nie jest brak czasu i to jest lenistwo. - Przepraszam może kogoś uraziłam, ale nazywajmy rzeczy po imieniu i nie szukajmy winnych bo to wasza wina. W czasach kiedy na co drugim kanale są porady  stylistów, prasa kolorowa pełna porad, usługi stylistów już dawno temu przestały być usługą luksusową dla ludzi bogatych.Nie bądźmy kopiami gwiazd, które naśladują gwiazdy za oceanu - nie podążajmy ślepo za modą, odkryjmy swój własny styl bo każdy go ma - tylko trzeba go odnaleźć.

Na potwierdzenie moich słów jak ważny jest wygląd, przytoczę fragment wyników badań wykonanych przez Hays Poland.

- ludzie spotykając się po raz pierwszy w 90% przypadków już po kilku sekundach wytwarzają sobie ocenę o drugiej osobie, ta ocena oparta jest przede wszystkim na wyglądzie i ma wpływ na dalszy przebieg znajomości, rozmowy, itd.

Odwołam się  również do głównego motta na moim blogu.

" Nie ma drugiej szansy na Twoje pierwsze wrażenie "

oj prawda, prawda .

Więc co, moje Drogie Panie ? - Spróbujemy polepszyć Swój Wizerunek ??  Ale są dwa warunki - Lenistwu mówimy : Do widzenia - ty już zemną nie mieszkasz :) i codziennie znajdujemy chociaż od 15 do 30 minut dla siebie :).

Jeśli potrafisz spełnić te dwa warunki, to następnym krokiem do zmiany wizerunku będzie lekka terapia wstrząsowa :) na której skorzysta nie tylko Twój wygląd ale i samopoczucie.

  • Zmianę swojego wyglądu zacznijcie przede wszystkim od szczerości wobec siebie.
  • Stań oko w oko z lustrem popatrz na siebie i obiektywnie oceń swoja figurę.
  • Pogódź się z faktem że niektóre części Twojego ciała nie są najpiękniejsze.
  • Zorganizuj "Babski Wieczór", zaproś kilka dobrych i koleżanek i poproś by szczerze powiedziały co myślą o tobie, co według nich masz zakryć, a co jest twoim atutem.
  • Jeśli źle wyglądasz to tylko dlatego ze nie jesteś świadoma swoich wad.
  • Musisz być świadoma swoich zalet.

Zapraszam do przeczytania wcześniejszych wpisów na tematy :

  • analiza kolorystyczna
  • analiza sylwetki

być może uda się wam w przybliżeniu określić do jakiej grupy kolorystycznej należycie i jaką sylwetkę macie - znać te rzeczy to podstawa do osiągnięcia dobrego wyglądu.

Jeśli będziecie miały jakieś uwagi, pytania to śmiało piszcie i pytajcie, jestem przekonana ze razem rozwiążemy Wasze problemy.

Udowodnimy ze kobiety są Piękne, a te zaniedbane po prostu Leniwe

Za tydzień przedstawię prostą, niedrogą i szybką metamorfozę za 800zł, udokumentowaną zdjęciami jednej z klientek która wyraziła zgodę na wykorzystanie jej wizerunku.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-11-19 00:11
Stylizacje, Metamorfozy moda, kobieta, zakupy, styl, wizerunek, wygląd, wizaż, stylizacje, metamorfoza Komentarze (1)

 

SZEROKIE BIODRA, GRUBE UDA


Figurę o krągłych biodrach i udach oraz szczupłej górnej części ciała posiada najwięcej kobiet!
Uczyń atut ze swoich kobiecych krągłości!

  


-Bluzka z dekoltem w łódkę i rękawem zrównoważy sylwetkę
-Sweter noś krótki dopasowany , o prostej linii
- Nie noś dekoltów w serek
-Należy przekłuć uwagę do górnej części ciała ,poprzez ciekawy wzór czy apaszkę.
-żakiety wybieraj zawsze zakrywający biodra i uda, krótkie dopasowane żakiety oraz do linii bioder są nieodpowiednie
-Płaszcz najlepiej długi z szerokimi klapami
-Spodnie noś zawsze rozszerzane
--Spodnie zwężane i z prostą nogawką są nie dla Ciebie!
-Spódnica o linii A
-Nie noś spódnic z koła,plisowanych i ołówkowych
-Sukienka najlepsza dla Twojej figury to w w kształcie litery A , z odsłoniętymi ramionami


Pamiętaj!
-Nie zakładaj spodni i spódnic szytych ze skosu
-Unikaj żakietów do bioder ,podkreśli jedynie biodra i duże uda
-Legginsy są nie dla ciebie
-Nie noś materiałów  w szerokie pasy i duże wzory  w dolnej części ciała
-Ubrania z wysoka talią nie są również dla Ciebie


 

DUŻY BRZUCH

Kobiety z płaskim brzuchem są genetycznym odstępstwem od normy,lub bez wytchnienia nad nim pracują!

-Bluzka powinna przykrywać brzuch,łagodnie opadać na biodra,być dopasowana ale nie może przylegać do ciała.
-Marszczona , z żabotem lub falbanką ukryje brzuch
-Lepsza będzie z zaokrąglonym dołem
-Doskonały jest krój portfelowy
-Sukienka nie może być opięta,dobra jest portfelowa lub dwuczęściowa oraz linii empire
-Spódnica z obniżoną talią,zaczynająca się w połowie brzucha optycznie go zmniejszy
-Odpowiednia jest również spódnica ze skosu
-Nie noś spódnic z zakładkami na brzuchu i marszczonych  w pasie
-Spodnie powinny być zapinane na boku
-Nigdy nie noś spodni biodrówek
-Nie ubieraj ciasnych dżinsów
-Krótki,dopasowany w talii żakiet jest najlepszy

Pamiętaj!
-Duży dekolt odwróci uwagę od brzucha
-Unikaj lśniących i przylegających materiałów
-Noś rzeczy spływające po ciele ,a  nie opinające
-żadnych obcisłych bluzeczek odkrywających brzuch
-Fasony odcinane pod biustem ukryją brzuszek
-Gorset go spłaszczy

 

 

DUŻA PUPA

Ubieraj się tak ,aby wykorzystać zalety zaokrąglonej pupy,
bo dobrze odziana jest sexy!
    

-Ubieraj spodnie lekko dopasowane, zapinane na wysokości bioder
- Noś biodrówki które  dzielą pupę , zmniejszając ją
-Koniecznie szerokie nogawki
-W spodniach z wysoka talia pupa będzie ogromna,więc ich unikaj
-Spódnica rozkloszowana dołem ładnie opina pośladki,a dostaje z tyłu od ud i pupa uzyskuje ładny wygląd
-Odpowiednia jest również spódnica ołówkowa,ponieważ przywiera do ciała we właściwych miejscach
-Nie noś spódnic w kształcie litery A
-Sukienka lekko wcięta i dopasowana  w talii
-żakiet  ma zakrywać pupę, być dopasowany w talii i rozkloszowany dołem
-Ubrania kończące się na linii pupy, poszerzają ją jeszcze bardziej
-Fasony zwężane dołem są nie dla ciebie

Pamiętaj!
-żakiet i płaszcz powinien zakrywać pośladki
-Nie ubieraj dużych wzorów
-Fasony proste, bez zaznaczonej talii są nieodpowiednie
-Krótkie żakiety nie są dla ciebie


 


DUŻY BIUST, SZEROKIE RAMIONA


 
  Duży biust

Nigdy nie powinien być Twoim kompleksem!
Nie zakładaj workowatych ubrań, masz się czuć atrakcyjna i seksowna!

-Czym większy dekolt tym biust wyda się mniejszy
-Dekolty dla ciebie to:serek, kopertowy, w litere "V",karo
-Nigdy nie noś dekoltów blisko pod szyją,ubrań ze stójką,
-W golfie góra będzie wyglądać bardzo masywnie
-Bluzki noś z dekoltem  w serek i rękawami
-Sukienki z jak największym dekoltem
-żakiet dopasowany w talii z dekoltem V
-Sweterek najlepiej kopertowy , taki rozdziela biust, przez co wydaje sie mniejszy
-Płaszcz dopasowany w talii z wąskimi klapami i głębokim dekoltem
-Zrezygnuj z kołnierzy typu polo oraz swetrów robionych grubym ściegiem


Pamiętaj!
-Odpowiedni biustonosz to połowa sukcesu
-Nigdy nie noś prostych żakietów czy płaszczy , muszą być dopasowane  w talii
-Nie zakładaj ubrań bez rękawów

 

 Szerokie, grube ramiona

Odpowiednie fason rękawa pozwoli założyć ci każdą rzecz.

-Rękawy dla ciebie to długie lub 3/4
-Krótkie rękawy optycznie pogrubiają ramiona
-Przy sukience lub bluzce noś rękawy rozcięte , ewentualnie grube ramiączka, powiewające mankiety też są odpowiednie
-Zabronione są cienkie ramiączka rękawy na gumce i bufki
-Dekolt dla ciebie to w kształcie "V"
-Unikaj wiązań na szyj i dekoltu "łódki"-powodują że barki są masywne
-Szerokie klapy w płaszczach i marynarkach też poszerzają ramiona
-Nie noś grubych swetrów, golfów
-Trapezowe spódnice i szerokie spodnie zrównoważą proporcje, unikaj spodnie rurek
 

Pamiętaj!
-Nie noś krótkich obcisłych rękawów
-Poduszki na ramionach są absolutnie zabronione!
-Drobny wzorek ukryje nadmiar ciała
 

 

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-09-30 23:35
Stylizacje, Metamorfozy moda, kobieta, wygląd, sylwetka, figura, stylizacje, matamorfoza Komentarze (0)


WAZA

 

Charakteryzuje się:
Duże piersi
Talia łagodnie wygięta
Szerokość bioder równa piersią
Szczupłe uda i łydki

Powinnaś nosić:
Ołówkowe spódnice
Dopasowane jeansy
Kwadratowy krój dekoltu
Buzki dopasowane w talii

Unikaj!:
Ubrań z falbanami i żabotami
Bluzek bez rękawów i okrągłym dekoltem
Golfów
Sukienek z kołnierzem
Naszyjników w formie obroży


KLEPSYDRA

   

Charakteryzuje się:
Duże piersi
Wąska talia
Krótka talia
Duże biodra
Mocne uda

Powinnaś nosić:
Ołówkowe spódnice
Dobry biustonosz
Krótki dopasowany żakiet
Głębokie dekolty typu "V"
Dopasowane swetry

Unikaj!:
Spodni z bocznymi kieszeniami i klapami
Dużych pasków
Szerokich rękawów
Obszernych bluz
Kowbojskich butów
Butów wiązanych na kostce


WIOLONCZELA

 

Charakteryzuje się:
Duże piersi
Średnie wcięcie w talii
Krótka talia
Duże biodra,szeroka pupa
Masywne uda
Szczupłe łydki

Powinnaś nosić:
Dekolt "V"
Spódnice z klinów
Mocne kolory i desenie
Stan odcinany pod biustem
Spodnie z szerokimi nogawkami

Unikaj!:
Ołówkowych , krótkich spódnic
Satynowych lub skórzanych spodni
Zwykłych jeansów
Spodni rurek
Butów do kostki


KRĘGIELCharakteryzuje się:
Brzuch w porządku
Zazwyczaj szerokie biodra
Średni biust

Grube łydki, Duże uda


Powinnaś nosić:
Spódnice o linii A -do kolan
Błyszczące ,zdobione bluzki
Bufiaste rękawy
Podkreślaj talię
Buty na wysokich obcasach
  
Unikaj!:
Bluzek na cienkich ramiączkach
Spodni rybaczek
Spódnic do połowy łydki
Ołówkowych spódnic
Butów wiązanych na kostce lub łydce
 

GRUSZKA

 

Charakteryzuje się:
Wąskie ramiona
Małe piersi
Średnie wcięcie w talii
Płaski brzuch
Rozbudowane biodra
Zazwyczaj krótkie nogi

Powinnaś nosić:
Bluzki i sukienki odsłaniające ramiona
Zdobione koszule,rękawy bufki
Długie spódnice
Spodnie z szerszymi nogawkami
Bolerka ,narzutki na ramiona
Płaszcz zakrywający pupę

Unikaj!:
Ołówkowych spódnic
Rozszerzanych i mini spódnic
Spodni rurek
Bryczesów
Butów wiązanych na kostce
 


DZWON

 

Charakteryzuje się:
Wąskie ramiona
Mały,średni biust
Niewielki brzuszek
Duża pupa
Mocne uda

Powinnaś nosić:
Narzutki na ramiona
Kaptury
Zabudowane bluzki,niewielkie dekolty
Spódnice z rozkloszowanym dołem
Zdobienia w górnej części

Unikaj!:
Podwyższonej talii
Spodni z wąskimi nogawkami
Skąpych koszulek
Dekoltów" V"
Sukienek ze skosu
Dużych wzorów

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-09-24 00:49
Stylizacje, Metamorfozy moda, kobieta, styl, trendy, sylwetka, strój, stylizacje, zkupy, fason, metamorfoza Komentarze (0)

 Analiza Sylwetki


Mało która z nas jest zadowolona ze swojej figury.
Natura często obdarzyła nas za obficie lub za skąpo,
co u większości powoduje kompleksy i spędza sen z powiek.

Jednak kobieta w każdym rozmiarze może być interesująca,należy jedynie poznać swoją figurę , ukryć mankamenty i podkreślić atuty.

"Nie wierz że jedyną droga aby poczuć się lepiej
jest chirurgia plastyczna lub zrzucenie wagi.
Możesz zmienić się poprzez naukę.

Naucz się jak pokazać swoje atuty i przebrać
to czego w sobie nie lubisz                                                  
                              
  

Pierwszym krokiem do doskonałego wyglądu jest poznanie typu swojej figury, warto się nad tym zastanowić...
Bo tak naprawdę nie liczy się rozmiar lecz kształt. Jeśli określiłyśmy już do jakiej grupy kolorystycznej należymy ( pierwszy wpis na blogu ) następnym krokiem do doskonałej metamorfozy jest określenie typu figury - rozróżniamy 12 typów figur kobiecych.
 
Aby prawidłowo ocenić kształt swojego ciała należy:

1) Oceniając kształt swojego ciała załóż , body lub kostium kąpielowy.Nie znaczy to ,że w staniku i majtkach wygląda się mniej korzystnie , ale trudno jest zauważyć właściwą naturalną linię ciała ( kontur)

2) Stań przed dużym lustrem obejmującym całą sylwetkę.

3) Zapytaj o zdanie przyjaciółkę lub swojego mężczyznę , ponieważ czasem trudno jest zachować obiektywizmyle="font-family: Times New Roman;">.

KOLUMNA
Charakteryzuje się:

Szerokość ramion taka sama jak bioder
Mały lub średni biust
Szczupła talia
Długie szczupłe nogi

Powinnaś nosić:
Ubrania podkreślające Twoje szczupłe kształty
Okrągłe dekolty
Dopasowane marynarki
Spódnice w kształcie litery A
Wszystkie  kształty spodni pasują Twojej figurze
Długie ozdoby

Unikaj!:
Bezkształtnych ubrań
Prostych ,workowatych sukienek
Obniżonej talii
Krótkich topów


LIZAK


 


Charakteryzuje się:
Duże piersi
Średnie wcięcie w  talii
Szczupłe biodra
Długie nogi

Powinnaś nosić:
Topy na szerokich ramiączkach
Wiązania na szyi
Sukienki  z odkrytymi ramionami
Spódnice z klinów

Unikaj!:
Dekoltu "polo"
Wełnianych swetrów
Spodni  z podwyższona talią
Bolerek
Dekoltu "łódka"
 

ROŻEK

Charakteryzuje się:
Szerokie ramiona
Małe,średnie piersi
Minimalne wcięcie w talii lub brak
Szczupłe biodra
Długie, szczupłe nogi

Powinnaś nosić:
Asymetryczne kroje
Topy na szerokich ramiącz
kach  

Marynarki z szerokimi klapami
Szerokie spódnice

Unikaj!:
Bezkształtnych ubrań
Butów na koturnie
Rekawów3/4
Zabudowanych bluzek,dekoltu "łódka"
Poduszek


KIELICH
  
 

Charakteryzuje się:
Szerokie ramiona
Duże piersi
Brak talii
Długie nogi

Powinnaś nosić:
Głębokie dekolty typu "V"
Linie empire
Dopasowane topy
Krótkie dopasowane marynarki
Spódnice z plisami

Unikaj!:
Spodni  z szerokimi nogawkami
Prostych sukienek
Wełnianych swetrów
Wykładanych kołnierzy
Dwurzędowych zapięć
Cienkich pasków

CEGŁA

     

Charakteryzuje się:
Szerokie ramiona
Nie ma talii, płaska pupa
Brzuch średniej wielkości
Grube uda
Grube łydki

Powinnaś nosić:
Okrągłe dekolty
Kopertowe dekolty
Dopasowane marynarki
Ubrania o linii empire
Wysokie obcasy
Szerokie paski w talii

Unikaj!:
Krótkich marynarek, kurtek
Dwurzędowych zapięć
Krótkich spódnic
Spódnic w kształcie bombki i plisowanych
Sztywnych tkaninJABŁKO
 
 

Charakteryzuje się:
Średni biust
Większy brzuch niż biust
Płaskie pośladki
Nogi -w porządku


Powinnaś nosić:
Bardzo dobrze dobrany biustonosz
Szeroki, duży dekolt
Dopasowane spodnie, bez zakładek
Dopasowaną w talii marynarkę
Buty na koturnach

Unikaj!:
Zwykłych koszulek
Obszernych, kwadratowych bluzek
Spodni z wysoką talią i zaszewkami
Pikowanych kurtek
Jeansów o męskim kroju
Biodrówek

CDN.  24.09.2010 r


ZA TYDZIEŃ POZOSTAŁE 6 FIGUR : waza, wiolonczela, klepsydra, kręgiel, gruszka, dzwon. 

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-09-16 22:57
Stylizacje, Metamorfozy Komentarze (0)

Moda modą, trendy trendami, a nieumiejętnie dobrane ubranie może koszmarnie oszpecić. To samo jest z butami - Rzadko kiedy w pełni zadowolone jesteśmy ze swojej figury, również z nóg. - odpowiedni fason butów może wysmuklić figurę lub przeciwnie: pogrubić i wyeksponować braki. Co więc wybrać? cienkie szpilki,  koturny czy wygodne baleriny? - Umiejętnie dobrane obuwie zatuszuje wady i podkreśli zalety.

- Buty na wysokim obcasie - nawet gdy nie do końca wygodne - świetnie podkreślają kobiecość i wysmuklają nogi! Dzięki nim czujemy się pewne siebie, więc dobrze jest wkładać je na spotkania biznesowe i randki. Dobrze zaznaczona pozycja w negocjacjach damsko-męskich to klucz do sukcesu ;-)

- Obcasy generalnie pasują wszystkim, ale uważaj na cieniutkie szpileczki i koturny - to fasony "ekstremalne", tylko dla wybranych. Najlepszą zasadą w tym wypadku jest równowaga! Masywne łydki lepiej wyglądają na koturnach (pod warunkiem że masz dosyć długie, proporcjonalne nogi), gorzej w super cienkich szpilkach (tworzy się dysproporcja), i odwrotnie - jeśli cieniutką szpileczkę założy kobieta o bardzo chudej łydce, efekt może być mało sexy - raczej dziewczęcy, z drugiej strony w koturnach będzie wyglądać śmiesznie. Jednym słowem: "ekstremalne fasony" nóg (bardzo chude, grube) wymagają zrównoważonych fasonów butów. Dziewczyny o smukłych i długich nogach mogą sobie pozwolić na wiązania wokół kostki oraz modne w tym sezonie "rzymianki". W przypadku bardziej krągłych kształtów, a szczególnie krótszych i masywniejszych nóg zachowałabym ostrożność, gdyż całość może wyjść karykaturalnie.

- Baleriny modne od kilku sezonów nadal w łasce! Tu obowiązuje prosta zasada: jeśli masz stópkę kopciuszka (drobną i smukłą), wybieraj fasony płytko wycięte, delikatne, a jeśli masz masywniejszą stopę - bardziej zabudowane. W przeciwnym razie stopa może się rozpłaszczać i wyglądać na szerszą, niż jest w rzeczywistości.

- Kolor butów też może pomóc "odciążyć" nogę. Przy masywniejszej nodze dobrze sprawdza się kolor skóry. Całość nie jest skupiona na obuwiu, a my spokojnie możemy podkreślić inne atrybuty. W tym przypadku warto postawić na szpilki w kolorze karmelu - dodatkowo dodadzą kilku centymetrów naszym łydkom.

- Umiejętność chodzenia w butach na wysokich obcasach to nie nauka fizyki jądrowej, jednak wymaga pewnej wprawy i gracji - o grawitacji nie mówiąc ;-). Tutaj nie ma kompromisów. Jeśli nie radzisz sobie jak modelka, lepiej poćwiczyć najpierw na krótkich dystansach (np. w domu), niż iść zgarbionym krokiem adidasowym ;-(. Najpiękniejsze buty na nic, jeśli nie umiesz w nich ładnie chodzić. Ćwiczenie czyni mistrza.

- Jeśli masz mniej niż 165 cm wzrostu, wcale nie musisz nosić butów na niebotycznie wysokich obcasach - filigranowe osoby bardzo dobrze prezentują się w modnych balerinkach czy nawet ozdobnych japonkach. Nic na siłę!

- Mokasyny to świetne, wygodne buty, ale nie każdy dobrze się w nich czuje. Ja zawsze nazywam taki mokasynowy styl nienachlaną nonszalancją - trzeba umieć nosić mokasyny, bo niektóre robią z naszych nóg "ciężkie klocki.  Najlepiej sprawdzają się te bardziej zabudowane - noga wygląda o wiele szczuplej niż w tych bardzo wyciętych - choć najlepiej trzymać się tu tej samej zasady jak przy balerinach (patrz: pkt 4). Mokasyny super wyglądają w połączeniu z lnianymi ciuszkami!

- Eleganckie, wieczorowe buty? Buty z zamszu lub lakierowanej skóry  są bardziej stylowe niż te z typowej skóry. W tym sezonie koniecznie noś fasony z zakrytą piętą i płytko odsłoniętymi palcami. Oczywiście szpilki!

Przed wyjściem z domu Radzę spojrzeć w lustro - bo to, co modne, nie zawsze jest najlepszym wyborem!


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-08-20 01:15
Stylizacje, Metamorfozy moda, kobieta, styl, trendy, buty, sylwetka, strój, figura, stylizacje, zkupy, fason Komentarze (0)

 

Krótkie nogi to żaden dramat ! Pokochaj buty na obcasie i poznaj kilka sprawdzonych rad.


  

-Spodnie noś z  szerokimi nogawkami i sięgające ziemi
-Zrezygnuj ze spodni z przykrótkimi nogawkami i obcisłych
-Spodnie biodrówki skracają nogi i wydłużają tułów
-Najlepsza spódnica będzie długa, do samej ziemi
-Spódnica do połowy łydki plus buty na wysokim obcasie też będzie odpowiednia
-Sukienka do ziemi o prostym kroju i bez ramiączek świetnie wydłuży nogi
-Sukienki z podwyższoną talia,łagodnie spływające po pupie również są świetne
-Dwie warstwy bluzek,spód dłuższy i krótszy wierzch, są dobre przy  długim tułowiu,który zazwyczaj towarzyszy krótkim nogom
-Zakazane są krótkie bluzeczki odsłaniające brzuch
-Najlepszy jest żakiet o długości 3/4

          
Przykrótkie spodnie biodrówki to zbrodnia dla krótkich nóg
Szerokie nogawki,długość do samej ziemi  w tym fasonie nogi  wyglądają na bardzo długie

Pamiętaj!
-Ubrania z obniżoną talią jeszcze bardziej cię skrócą
-Twoje ubrania powinny mieć pionowe linie,noś długie ozdoby
-Rajstopy i buty  w tym samym kolorze świetnie wydłużą nogi!
-Noś buty na obcasie


   


 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-08-12 22:45
Stylizacje, Metamorfozy moda, kobieta, styl, trendy, nogi, sylwetka, strój, stylizacje, zkupy, fason, długie Komentarze (0)

 

Spódnica jest obowiązkowym elementem w szafie każdej kobiety

- są niezwykle kobiece,odpowiedni fason i kolor dobrany do figury czynią z nią cuda. Spódnica dopasowana w biodrach i rozkloszowana dołem nie pogrubia,ten fason pasuje do większości sylwetek należy tylko dobrać odpowiednią długość. Najlepiej aby spódnica sięgała do miejsca w którym noga jest najszczuplejsza, nigdy odwrotnie! Na długość mini mogą pozwolić sobie dziewczyny które mają  długie nogi i są szczupłe jeśli twoja sylwetka nie jest do końca taka wybierz bardzo kobiece ołówkowe spódnice. Pamiętajcie również o tym że niezależnie od długości spódnicy buty sięgające do kostek odcinają nogę i skracają ! - A duże wzory optycznie poszerzają.

 

SPÓDNICE OŁÓWKOWE

 


Klasyczna spódnica dopasowana  w biodrach,lekko zwężająca się ku dołowi podkreśla kobiece kształty. Pięknie wygląda na kobietach o figurach klepsydry. Możesz ją nosić jeśli jesteś szczupła ale przy pełnych kształtach również wygląda dobrze, opina lekko pośladki podkreślając je , wydłuża nogi. Nie noście ich jeśli macie szerokie biodra, bardzo duże pupy, i równocześnie masywne uda. Na spódnice  z podwyższonym stanem mogą pozwolić sobie dziewczyny z długa szczupła talią.

 

SPÓDNICE  A 

 


Ta spódnica jest dopasowana w biodrach i lekko rozszerza się ku dołowi.
Optycznie poszerza pupę. Nie noś jej przy krągłościach  w okolicach bioder bo dodasz sobie kilka centymetrów,ładnie leży na figurze kolumny. Jeśli masz grube łydki i kostki ta spódnica tez jest dla ciebie,pamiętaj jedynie aby długość była  w kolano,gdy założysz do połowy łydki podkreślisz tylko grube nogi.

 

SPÓDNICE ROZKLOSZOWANE

 


Spódnice rozkloszowane mogą być z półkola, koła, klinów niektóre mają też  karczek, plisy, falbany. Są rozkloszowane dołem , delikatnie opinają pośladki , a odstają z tyłu ud. Polecane są wszystkim o dużej pupie ponieważ nadają z profilu okrągłemu siedzeniu elegancki zarys litery S,jednak unikaj tych z plisami i falbanami. Przy dużym brzuchu nie noś żadnych marszczeń w okolicach talii, i zaszewek,dobre będą te  z karczkiem i obniżoną talią. Spódnica  z klinów pasują do figury wiolonczeli a  plisowane noś gdy masz szerokie ramiona i szczupła dolną część ciała, plisy powodują ze sylwetka jest proporcjonalna.

 

SPÓDNICA BOMBKA

 


Dół spódnicy jest podwinięty i ściągnięty gumką.Dodaje parę centymetrów w okolicach bioder i ud. Najlepiej wyglądają  na osobach szczupłych, jeśli masz wąskie biodra,szczupła pupę i uda to te spódnice są dla ciebie.
Zdecydowanie nie zakładaj bombki gdy masz figurę cegły , gruszki lub jabłka. 

 

SPÓDNICA MINI

 


Do spódniczek mini potrzeba nienagannej figury, długość mini sięga  zdecydowanie przed kolano.dlatego pasuję dla dziewczyn o szczupłych nogach. Nie noś jej jeśli masz figurę jabłka,dużą pupę , czy masywne nogi, obcisła mini nie wygląda również dobrze przy szerokich ramionach-wybierz plisowaną. Ta niewielka część kobiet która może założyć mini, ma do wyboru całą gamę fasonów, kolorów, wzorów. Jeśli masz figurę filigranową możesz nosić tą spódnice pamiętaj tylko o butach na odpowiednim obcasie i zasadzie równowagi - Skąpy dól = zabudowana góra!

 

SPÓDNICE MAXI


Są to długie spódnice do kostek. Spódnice o długości maxi posiadają wiele fasonów mogą być proste jak tuba, typu syrena czyli rozszerzane od kolan lub  w kształcie litery A. Jeśli wolisz bardziej zasłaniać niż pokazywać nogi długość maxi jest dla ciebie. Sylwetka w takiej spódnicy wydaje się smuklejsza, spódnice te wraz z butami na obcasach wydłużają nogi.
Jeśli masz krótkie noś długość maxi bo wspaniale wydłuża i  wysmukla nogi.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-08-05 23:04
Stylizacje, Metamorfozy moda, kobieta, styl, trendy, sylwetka, strój, stylizacje, zkupy, fason, spódnice, mini, maxi Komentarze (0)
1 | 2 |