iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja


Sponsorzy
 
Nie masz aktywnych reklam na blogu, które będą tutaj wyświetlane za pośrednictwem Blogvertising.pl.

Aby aktywować wejdź do Panelu administracyjnym a następnie w Reklama na blogu kliknij Aktywuj usługę.

Blog prowadzony przez Stylistkę z "Aneta Styl", ma na celu uświadomienie nam, jak ważny jest wygląd w naszym życiu codziennym, to jak wyglądamy nie może być kwestią przypadku.
 NAJNOWSZE POSTY


KATEGORIE


ARCHIWUM


Zgodnie z zapowiedzią w tym wpisie przedstawiam szybką metamorfozę -

metamorfozie poddała się Beata studentka z Wrocławia, - sympatyczna, miła i jak wiele kobiet zagubiona w świecie mody, preferująca inny styl ubierania, aż do dnia w którym poddana została metamorfozie. Ponieważ budżet mamy ograniczony 700zł i mogłyśmy go wydać tylko w sklepach H&M. Wiem jedni powiedzą że aż 700zł inni ze tylko 700zł. Ale nie o pieniądze tu chodzi. Najważniejsze było aby pokazać Beacie jak znaleźć rzeczy które można skompletować w kilka fajnych zestawów.

Godz. 10.00 umówione spotkanie pod sklepem H&M, - spotkanie z Beatą :). - moje pierwsze wrażenie - UPS....., jest przy kim popracować ;).

Więc aby nie tracić już czasu, weszłyśmy  na zakupy do sklepu, Beata zdała się całkowicie na moje propozycje, mi było o tyle łatwiej bo już miałam jakiś pomysł na nią - ponieważ po chwili rozmowy z nią odebrałam ją jako skromną osobę, więc postanowiłam że poszukamy prostych, lekkich zestawów ciuszków i bucików letnich w paseczki na obcasie.

Etap drugi to wyprawa do salonu fryzjerskiego :), tam już stylistka fryzjer z Akademii Fryzjerstwa Filmowego & Kreatywnego zajęła się fryzurą Beaty.

Następny etap to makijaż - wykonany przez P. R. Szafarek

 

 

 

 

 

 

 

 

 Efekt Przed zrobieniem makijażu i wizytą w salonie fryzjerskim oraz Po.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aż same cisną się słowa na usta, wypowiedziane przez Sophie Loren

" Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także Piękna "

Po tym wstępie do metamorfozy, czas założyć nowe rzeczy i stanąć przed obiektywem aparatu K.Citaka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przytoczę fragment maila jakiego otrzymałam od Beaty miesiąc po metamorfozie :

Jestem zadowolona z metamorfozy. Zebrałam całą rzeszę
komplementów zarówno od osób, które widziały tylko zdjęcia, jak i
przede wszystkim od osób, które widziały mnie na "żywo". Również,
przez kolejne dni, gdy ubierałam ubrania z metamorfozy wielu kolegów z
uczelni zwróciło uwagę na moją przemianę i komplementowało mój
wygląd. W świetle tych pochwał teraz wręcz nie wypada mi obniżać
poziomu, ale również oczywiście chcę utrzymać ten styl dla samej
siebie. Dlatego moja garderoba będzie się powoli wymieniać.

 Pozdrawiam
Beata B.

 

Drogie Panie pół dnia i jakie zmiany - najprostszym sposobem. Do tego co zobaczyliśmy na przykładzie Beaty wcale nie potrzeba dużych nakładów finansowych - wystarczy poznać dobrze siebie. - bo tak niewiele potrzeba aby zmienić swój wizerunek i być lepiej postrzeganym. Czasami wystarczy odpowiedni makijaż i fryzura.

Nie każdemu potrzebna jest metamorfoza, można to zrobić stopniowo, - nie bójcie się korzystać z usług stylistów i wizażystów, przestańcie powtarzać że takie usługi są przeznaczone dla ludzi bogatych.

Wśród moich klientek coraz częściej trafiają się ludzie młodzi rozpoczynający kariery zawodowe - głównie osoby przyjeżdżające z mniejszych miejscowości za pracą, są też matki powracające z urlopów macierzyńskich, osoby publiczne. Są to osoby które zrozumiały jak ważny jest wygląd w naszym życiu codziennym.

 

Za tydzień wpis na temat dress codu wieczorowego.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-11-26 01:54
Stylizacje, Metamorfozy Komentarze (2)

" Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane "

Dzisiejszy wpis zaczęłam od przytoczenia zdania słynnej francuskiej projektantki Coco Chanel.- Cytat jakże stary, lecz cały czas bardzo aktualny. Skąd w kobietach tyle "lenistwa" ?-I jak to tłumaczymy ? Od wielu lat tak samo.- Ota  trzy  gotowe schematy tłumaczenia. :)

tłumaczenie pierwsze :  to brak czasu - słabiutki argument ;) - wystarczy od 15 do 30 minut dziennie poświęcić  - każda z nas znajdzie tyle czasu dla siebie (więcej czasu tracimy na narzekania z których nic nie wynika)

tłumaczenie drugie : to odpowiadamy - " aaa.. nie mam dla kogo ładnie wyglądać, męża mam to po co się starać" - jak to słyszę to ręce same opadają.- Heloooo  kobieto !!!! - Dla siebie !!! - trzeba dobrze wyglądać. Ubierać się żeby kogoś zadowolić !??! -NIGDY - ŻAME (jamais)

tłumaczenie trzecie : to pieniądze - Hm.., jest taki wybór sklepów odzieżowych - na każdą kieszeń, kosmetyki też nie są drogie, usługi fachowców - na rynku jest tak duża konkurencja że ceny są tak zróżnicowane ze każdy znajdzie coś dla siebie - gorzej z jakością tych usług - to fakt. Zazwyczaj "tanio" potwierdza gorszą jakość usług - ale nie jest to regułą. Zresztą przytoczę Wam trafne stwierdzenie poety Stefana Zweiga .

"Że gdy chodzi o modę, to kobiety gotowe są ponieść każda ofiarę"

czwarte tłumaczenie : bardzo ale to bardzo rzadko się zdarza ze ktoś potrafi się przyznać że chętnie by coś zmienił w swoim wyglądzie, ale po prostu się gubi w świecie mody i boi się narazić na krytykę.- Bo nie ma co ukrywać że my Kobiety do krytyki szybciutko. :)hehe

Dziwi mnie to. - że tak trudno jest zrozumieć że w dzisiejszych czasach nasz  wygląd,- to najlepszy list polecający! Że ludzie ładniejsi i eleganccy mają łatwiej, że odpowiedni wygląd dodaje nam pewność siebie a to pomaga nam osiągać sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym, że nie dbamy o detale i szczegóły naszego wglądu, że ładne rzeczy zakładamy do przetłuszczonych włosów, zaniedbanych paznokci , butów bez fleków, itd - to nie jest brak czasu i to jest lenistwo. - Przepraszam może kogoś uraziłam, ale nazywajmy rzeczy po imieniu i nie szukajmy winnych bo to wasza wina. W czasach kiedy na co drugim kanale są porady  stylistów, prasa kolorowa pełna porad, usługi stylistów już dawno temu przestały być usługą luksusową dla ludzi bogatych.Nie bądźmy kopiami gwiazd, które naśladują gwiazdy za oceanu - nie podążajmy ślepo za modą, odkryjmy swój własny styl bo każdy go ma - tylko trzeba go odnaleźć.

Na potwierdzenie moich słów jak ważny jest wygląd, przytoczę fragment wyników badań wykonanych przez Hays Poland.

- ludzie spotykając się po raz pierwszy w 90% przypadków już po kilku sekundach wytwarzają sobie ocenę o drugiej osobie, ta ocena oparta jest przede wszystkim na wyglądzie i ma wpływ na dalszy przebieg znajomości, rozmowy, itd.

Odwołam się  również do głównego motta na moim blogu.

" Nie ma drugiej szansy na Twoje pierwsze wrażenie "

oj prawda, prawda .

Więc co, moje Drogie Panie ? - Spróbujemy polepszyć Swój Wizerunek ??  Ale są dwa warunki - Lenistwu mówimy : Do widzenia - ty już zemną nie mieszkasz :) i codziennie znajdujemy chociaż od 15 do 30 minut dla siebie :).

Jeśli potrafisz spełnić te dwa warunki, to następnym krokiem do zmiany wizerunku będzie lekka terapia wstrząsowa :) na której skorzysta nie tylko Twój wygląd ale i samopoczucie.

  • Zmianę swojego wyglądu zacznijcie przede wszystkim od szczerości wobec siebie.
  • Stań oko w oko z lustrem popatrz na siebie i obiektywnie oceń swoja figurę.
  • Pogódź się z faktem że niektóre części Twojego ciała nie są najpiękniejsze.
  • Zorganizuj "Babski Wieczór", zaproś kilka dobrych i koleżanek i poproś by szczerze powiedziały co myślą o tobie, co według nich masz zakryć, a co jest twoim atutem.
  • Jeśli źle wyglądasz to tylko dlatego ze nie jesteś świadoma swoich wad.
  • Musisz być świadoma swoich zalet.

Zapraszam do przeczytania wcześniejszych wpisów na tematy :

  • analiza kolorystyczna
  • analiza sylwetki

być może uda się wam w przybliżeniu określić do jakiej grupy kolorystycznej należycie i jaką sylwetkę macie - znać te rzeczy to podstawa do osiągnięcia dobrego wyglądu.

Jeśli będziecie miały jakieś uwagi, pytania to śmiało piszcie i pytajcie, jestem przekonana ze razem rozwiążemy Wasze problemy.

Udowodnimy ze kobiety są Piękne, a te zaniedbane po prostu Leniwe

Za tydzień przedstawię prostą, niedrogą i szybką metamorfozę za 800zł, udokumentowaną zdjęciami jednej z klientek która wyraziła zgodę na wykorzystanie jej wizerunku.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-11-19 00:11
Stylizacje, Metamorfozy moda, kobieta, zakupy, styl, wizerunek, wygląd, wizaż, stylizacje, metamorfoza Komentarze (1)